• -15%
  • Nowy

Autechre ‎– SIGN

Warp Records WARPLP329
A1: M4 Lema
A2: F7
B1: si00
B2: esc desc
B3: au14
C1: Metaz form8
C2: sch.mefd 2
C3: gr4
D1: th red a
D2: psin AM
D2: r cazt
109,90 zł
93,41 zł Zniżka 15%
W magazynie
Discover Visa Master Card

Muzyka Autechre wymyka się łatwej klasyfikacji występującej w tak dużej ilości muzyki elektronicznej. Tempo waha się, harmonie wędrują, barwy się wypaczają. Bez względu na to, jak nieziemskie są to dźwięki, zawsze wydaje się, że dłonie przekręcają pokrętła z kaprysu, zawsze nasłuchując. - NY Times

Brytyjski duet elektroniczny Autechre powraca z nowym albumem zatytułowanym SIGN. Płyta wydana nakładem wytwórnii Warp Records i wyprodukowana przez tworzących zespół Roba Browna i Seana Bootha, jest już czternastym studyjnym albumem w ich dorobku i jak napisał magazyn Clash: jest to powrót, na który warto było czekać.

Sean Booth przyznaje, że sytuacja w jakiej znalazł się obecnie świat walczący z pandemią, sprawiła, że zaczął nieco inaczej odbierać te utwory, nad którymi pracę rozpoczęli jeszcze w innej rzeczywistości. Wszystkie te rzeczy z Covid sprawiły, że znalazłem się w zupełnie innym miejscu niż wtedy, gdy je kompilowaliśmy. Wtedy mówiliśmy: „To jest całkowicie słuszne”. Ale teraz zastanawiam się. I naprawdę czuję się trochę skrępowany, jeśli mam być  całkowicie szczery. Trudno go słuchać, ponieważ jest zbyt emocjonalny. Chciałem zrobić coś czystego, nowego i trochę zaskakującego, a teraz skończyłem z czymś, co jest prawie przewidywalne. Czuję, że miejsce, w którym mnie stawia, jest być może trochę zbyt oczyszczające.

Sean przyznaje także, że proces twórczy w przypadku płyty SIGN nie był zbyt długi. Prawdopodobnie nie minął rok, od czasu jak zaczęliśmy się dzielić utworami. Z kolei Rob Brown dodaje: Mogliśmy pójść w zupełnie innych kierunkach. Ale ogólnie rzecz biorąc, znaleźliśmy się dziwnie równolegle. Znaleźliśmy dziwną, naturalną wspólną płaszczyznę.

Zarówno Brown, jak i Booth pracowali nad nowymi kompozycjami w swoich studiach, co jakiś czas dzieląc się swoimi pomysłami, które następnie nabierały bardziej zespołowy charakter. Czasami po prostu piszę programowane fragmenty, wysyłam je do Roba, a on przysyła mi te dziwne utwory - mówi Booth. Nie wiem nawet, jak on robi połowę z nich. Mimo, że jesteśmy jedynymi ludźmi, którzy używają naszego oprogramowania, wciąż udaje mu się znaleźć nieortodoksyjny sposób korzystania z niego. Z kolei Brown ripostuje: Nie mam instrukcji! [śmiech] Wiesz, to zależy od tego, co chcesz zrobić z albumem. Czy utwór przygotowuje cię do następnego? A może jest to podstawowe słownictwo tonalne, którego można się spodziewać na całym albumie? To po prostu współczesny wynik naszego obecnie przebudowanego systemu i trochę spędzonego z nim czasu.

Efektem jest przynoszący jedenaście niezwykłych elektronicznych kompozycji album SIGN, który już zbiera bardzo pozytywne recenzje. Idealny album Autechre na rok 2020 - opisał go The Quietus, dodając: Autechre udowadnia, że ​​jest w zgodzie z publicznością i że jest to wciąż (i zawsze będzie) ludzka muzyka tworzona przez ludzi dla ludzi. Z kolei Stereogum tak pisze o najnowszym dziele brytyjskiego duetu: W jakiś sposób przewidzieli emocjonalny krajobraz ostatnich siedmiu miesięcy i stworzyli idealną ścieżkę dźwiękową - stonowaną, leniwą, ale wciąż w pewnym sensie ciepłą, a nawet otwartą. W każdym razie według standardów Autechre.

WARPLP329

Opis

Format
2LP

Specyficzne kody

Promocje

Top