• Nowy

V/A – The Very Holiday 80 Sampler

A1: Krystyna Prońko - Byłeś, Jesteś, Będziesz Mój (Holiday 80 Rework)
A2: Tubylcy Betonu - Ye Ye Ye (Holiday 80 Edit)
B1: Rezerwat - Zaopiekuj się mną (Holiday 80 Rework)
B2: Formacja Nieżywych Schabuff - Centrum Wynalazków (Holiday 80 Edit)
59,90 zł
Produkt niedostępny lub w Twoim koszyku znajduje się jego maksymalna dostępna ilość
Discover Visa Master Card

Warszawski duet Holiday 80 jak mało kto potrafi tchnąć nowe życie w stare polskie utwory. Ich świeże wersje zapomnianych polskich numerów są znakomicie wyprodukowane i zawsze brzmią tanecznie. 

Tej wiosny duet wydaje w końcu swoją autorską EPkę dla wytwórni The Very Polish Cut-Outs. Ta płyta daje początek nowej serii samplerów, które w całości ukażą produkcyjny kunszt poszczególnych polskich producentów. 

Na EPce „The Very Holiday 80 Sampler” znalazły się cztery nowe nagrania - edity, które doskonale sprawdzą się zarówno w klubie (jak już je otworzą), jak i w domowym zaciszu. Wydawnictwo otwiera utwór „Byłeś jesteś będziesz mój” – electro-funkowa interpretacja piosenki Krystyny Prońko z 1987 roku. Na tej samej stronie znajdziemy też niezbity dowód na to, że Polacy czuli manchesterski groove nie gorzej niż wariaci z Happy Mondays. To właśnie w oparciu o taki groove Holiday 80 zbudowali nową wersję „Ye Ye Ye” Tubylców Betonu. 

Prawdziwą perełką w tym zestawie jest otwierające stronę B „Zaopiekuj się mną”, remiks (w stylu synthwave, dark- italo) wielkiego przeboju grupy Rezerwat z 1985 roku. Całość wieńczy edit „Centrum Wynalazków”, jeden z najlepszych przykładów nowofalowej elektroniki końca lat 80. Zapomniane nagranie Formacji Nieżywych Schabuff zostało pocięte z wprawą godną krawców z londyńskiej ulicy Saville Row.

TVPC011

Opis

Format
12"

Specyficzne kody

Promocje

Top